Září 2006

o.k.

29. září 2006 v 22:05 Spřátelené blogy a weby:o)
Blog jedné holky, která ráda a hodně navštěvuje můj blog, za což jí jen tak mimochodem moc děkuju;-)) Určitě se mrknete, každý tam najde něco:o))
ikonka


New fotky z natáčení

27. září 2006 v 20:18 Fénixův řád - fotky z natáčení
Je na nich vlakové nádraží v Prasinkách, které je umístěné v Black Country Parku v Backinghamshiru v Anglii.
klikněte pro zobrazení původního obrázku

klikněte pro zobrazení původního obrázku

klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku

klikněte pro zobrazení původního obrázku


klikněte pro zobrazení původního obrázku

Danovo vlasy

27. září 2006 v 20:18 Harry Potter - DANIEL RADCLIFFE
Dan má v pátém filmu opět krátké vlasy. Proč??:-)
Danův nový sestřih zvedl vlnu diskuzí - jedni jsou spokojeni, druzí trnou hrůzou, co že mu to na té hlavě provedli... :-)
Tak takhle tento krok okomentoval Colin Jameson, vlasový designer:
Radcliffe, 17, má opět krátké vlasy poté, co si je nechal pro čtvrtý film narůst. "Delší vlasy ho činily více chlapeckým," říká hlavní vlasový designer HP filmů, Colin Jameson. "Potřebovali jsme dosáhnout toho, aby zestárl. Teď vypadá starší, a mnohem víc mu to sluší."
I sám Radcliffe je za změnu rád.
"Na konci filmu to vypadá výborně - slepené vlasy potem a krví, ale každá scéna nemůže být taková," směje se. "A rád si představuji Harryho, jak přijel rozčilený domů a sám se ostříhal."


Mladý Severus Snape

27. září 2006 v 20:13
Toto je fotka Alece Hopkinse, který bude ve FŘ hrát mladého Severuse Snapea (ve scéně v myslánce).
A tohle řekl o získání role:
"Alan Rickman si se mnou pár hodin o roli povídal a určitě to bylo nervy drásající, já nikdo a pak takový slavný herec. Co se týče hraní, bere to vážně, ale také o tom rád žertuje. Bylo to opravdu příjemné a překvapilo mě to - myslel jsem, že tak velká hvězda bude jiná, ale on byl tak milý. Každý je opravdu milý, ale je to velmi skličující. Neuvědomujete se, kolik lidí tam je a když to nějak zanedbáte, budete velmi vyvedení z míry. Bylo velmi velkou výsadou stát se součástí filmu. Není to jen film, je to Harry Potter film."

Jsem tu:-))

27. září 2006 v 18:42 Ostatní
Ahojky, tak sjem se vrátila z Rakouska, bylo to tam naprosto báječný:o))
Viděli jsme Hitlerovo orlí hnízdo, solný důl, krásná Rakouská jezera...a další krásy přírody:-)))
Abyste si to uměli trochu přadstavit, dám vám sem nějaké fotečky:-D
Hitlerovo orlí hnízdo
Náš domeček
Z výletu lodí po jezeře Svatý Wolfgang
Mno...a to je ta část naší třídy, která se výletu zúčastnila, před vstupem do solného dolu:-) Dostali jsme ale pěkný oblečení, co??;-))
Pokud vás to zaujalo, napište a můžu vám sem dát další:o))

Solnohradsko

22. září 2006 v 20:49 Ostatní
Dneska o půlnoci odjíždím ze školou do Rakouska:-)) Vracím se v úterý:-)

Další výhra za bleskovku:-)

22. září 2006 v 16:28
Díky:-))

Všechno nej, Tome:-))

22. září 2006 v 11:18 Draco Malfoy - TOM FELTON
Dnes, 22. září, slaví Tom Felton své 19. narozeniny... Trochu nám vyrostl, co? ;-))
Takže, tome, VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!:-)

Michael Gambon

21. září 2006 v 6:08 Albus Brumbál - MICHAEL GAMBON
Datum narození: 19.10.1940Místo narození: Dublin, Irsko
Tvář tohoto uznávaného britského herce je známa i mladším generacím, a to hlavně díky roli profesora Brumbála ve filmech o Harrym Potterovi. Nicméně Michael Gambon má za sebou už desítky filmů, televizních inscenací, o divadelních představeních ani nemluvě. Právě na divadle nejen začínal, ale také se proslavil.

Michael Gambon se narodil 19. prosince 1940 v irském Dublinu a když mu bylo pět let, jeho rodina se usídlila na londýnském předměstí, kde se nabízelo mnohem více pracovních příležitostí. Původně se Michael vyučil strojníkem a měl v plánu jít v otcových šlépějích. Sedm let pracoval jako nástrojář v jedné firmě v Crayfordu, odkud si odnesl fascinaci vším technickým. Dodnes sbírá starožitné věci, hlavně pušky a hodiny. K hraní se dostal úplnou náhodou. Jednoho dne se procházel kolem divadla v Shaftsbury a všiml si otevřených dveří. Nedalo mu to, a tak nahlédl dovnitř, kde právě probíhala zkouška. Ten jediný pohled mu stačil k tomu, aby se přidal k divadelnímu souboru Unity Theatre a u divadla už zůstal. A to je asi tak vše, co o jeho životě víme. Samozřejmě máme k dispozici výpis her a filmů, ve kterých se objevil, ale o soukromí Michaela Gambona se toho všeobecně ví velmi málo. Novinářům odmítá cokoliv sdělit, navíc je proslulý tím, že si hodně vymýšlí. A vzhledem k faktu, že je opravdu dobrý herec, jeho historkám často posluchači uvěří.

Jeho kariéra začala v roce 1962, kdy se poprvé objevil na jevišti. Bylo to v dublinském divadle Gate Theatre ve hře Othello. O rok později si ho Laurence Olivier vybral jako jednoho ze zakládajících členů svého souboru National Theatre Company. Dále působil také v souborech Birmingham Repertory Company, Royal National Theatre nebo například v Royal Shakespeare Company. Na newyorské Broadwayi Gambon debutoval až v roce 1997 ve hře Skylight. Od poloviny šedesátých let začal účinkovat i v televizi. Málokdo dnes asi ví, že byl dokonce kandidátem na roli Jamese Bonda jako nástupce Seana Conneryho. To bylo v letech sedmdesátých, kdy platil v britské televizi za hvězdu. Tehdy se proslavil hlavně jako představitel Oscara Wildea ve snímku BBC Zakázaná vášeň. Televizním divákům se téměř o dvě dekády později vryl do paměti titulní úlohou v seriálu Maigret (1992-1994). Ještě předtím podal Gambon skvělý a nezapomenutelný výkon v kontroverzním filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989). Na počátku devadesátých let se také začal objevovat ve velkých produkcích po boku hollywoodských herců: s Robinem Williamsem a Joan Cusackovou účinkoval v komedii Hračky (1992), ve filmové adaptaci románu Mary Reilly (1996) si zahrál s Julií Robertsovou. Nabídnuta mu byla rovněž další role po boku mladé krásné ženy, tentokrát Elizabeth Hurleyové, v biblickém příběhu Bible - Starý zákon: Samson a Dalila. Poté se vrátil na Britské ostrovy, kde se další dva roky věnoval tamním produkcím.

Hollywood si ho ale ke konci devadesátých let vyžádal zpět. Z této doby si ho už asi budou pamatovat i čeští diváci. Nejprve hrál v roce 1998 v historickém snímku Plunkett & Macleane, rok nato v dramatu Insider: muž, který věděl příliš mnoho a vedle Johnnyho Deppa v hororové Ospalé díře. Následovaly tři role v naprosto rozličných filmech. Jedním z nich byl úspěšný Gosford Park (2001), kde se spolu s ním na plátně objevily takové herecké osobnosti jako jsou Maggie Smithová, Emily Watsonová nebo Kristin Scott Thomasová. Snímek Charlotte Gray, kde hlavní roli hrála Cate Blanchettová, nezachránil ani on svým výborným hereckým výkonem. Gambonovo působení v obhroublé komedii Ali G (2002) si dokáže vysvětlit málokdo. Komerčním neúspěchem byl i western Krajina střelců (2003). V roce 2004 ale Michaela Gambona čekaly role, za které sklidil převážně kladnou kritiku. Objevil se po boku Al Pacina a Meryl Streepové v minisérii Andělé v Americe, zahrál si ve sci-fi Svět zítřka a poté přišla nabídka, která se jen tak neodmítá. I když Gambon zprvu váhal, nakonec se rozhodl převzít po zesnulém Richardu Harrisovi roli ředitele ve škole čar a kouzel v Bradavicích ve snímcích Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Harry Potter a Ohnivý pohár. Říká se, že ho k tomu přemluvila jeho rodina, hlavně vnoučata, která jsou prý velkými fanoušky Harryho Pottera. Nikdo ale neví, jestli to není jedna z dalších historek, kterými je tak vyhlášený. Stejně jako tím, jak moc holduje cigaretám a alkoholu.

Video s JKR

20. září 2006 v 13:50 J.K.Rowlingová
Můžete mrknout na video s JKR z její návštěvy New York City, ve kterém mluví o tom, jak se baví při psaní sedmé knihy a jejím rozřešením, o spisovatelích a o možnosti zabití hlavní postavy...

Výhra za bleskovku

20. září 2006 v 13:40 Vyhrála jsem...
No coment:-D
Leda snad.... Děkuju, Terizku:-))

Minisoutěž

19. září 2006 v 7:44 Minisoutěže
Tak, jelikož jsem se znovu (už asi po padesátý:-D) dala do čtení HP, budu vám sem teď hodně dávat minisoutěže s knížek. Budou to často velké detaily, takže myslím, že ti, kdo nečetli knížky, nemají šanci...


Dnešní otázka: Kde má Albus Brumbál jizvu, na které je dokonalý plán londýnského metra?

Pište do komentářů, vyhrává první z vás:-)
KONEC!!!

Správná odpověď:
Na koleni (levém)
Výherce: Terizek
Cena:
Terizek - by http://harryy.blog.cz

JKR o názvu sedmé knihy

18. září 2006 v 17:56 Ostatní novinky
Tady je překlad článku, který JKR při nedávné aktualizaci svých oficiálních stránek uveřejnila:
Právě jsem se vrátila z New Yorku a jedinou novinkou, kterou pro vás mám, je, že tvrdě pracuju na sedmé knize. Už jsem napsala docela velký kus a opravdu si to užívám, ačkoli občas vzhlédnu a uvědomím si, že už je to POSLEDNÍ KNIHA. Mohli byste si myslet, že už jsem si na to za těch šestnáct let, co plánuji sedm knih, zvykla. Ale vždycky, když si vzpomenu, že už je to poslední kniha, tak to na mě opět udeří.... už nikdy Harry po této knize.... a potom se opět pohřbím v sedmé knize a tiše si řeknu, že toho mám ještě hodně na psaní.
Díky zvýšeným bezpečnostním opatřením, která byla v srpnu na letištích, byla moje cesta z New Yorku opravdu zajímavá. Odmítla jsem totiž opustit svůj rukopis sedmé knihy (velká část je totiž psaná rukou a nemám žádnou kopiii toho, co jsem napsala, když jsem byla v Americe). Naštěstí mě nechali, abych si ho vzala s sebou převázaný gumičkou. Nevím, co bych dělala, kdyby mi to nedovolili, asi bych se domů plavila.
Právě se rozhoduju mezi dvěma názvy pro sedmou knihu. Z toho jednoho jsem byla opravdu nadšená, dokud mě nenapadl ten druhý, když jsem si v New Yorku dávala sprchu. Oba názvy se pro knihu hodí, takže budu muset počkat, až budu mít ze sedmičky napsáno víc, abych se rozhodla, který název se tam hodí víc.

Co poslouchá Rupert?

18. září 2006 v 17:53 Ron Weasley - RUPERT GRINT
Tohle napsal Rupert:
Nikdy jsem vlastně netancoval. Předpokládám, že to může být docela legrace a opravdu rád poslouchám taneční muziku, když jsem v té správné náladě - Prodigy a Five Star jsou dost dobré. Loni jsem se setkal se skupinou Salsa Celtica, nikdy předtím jsem nic takového neslyšel. Jsou prostě fantastičtí. Jeremy Brock, který napsal a režiroval Driving Lessons je objevil hrát v baru, když prozkoumával Edinburgh kvůli natáčení. A protože se mu zalíbily, obsadil je i do filmu. Jejich písničky, melodie jsou kombinací salsy a dud, ale je to vážně povedené. Jejich verze Auld Lang Syne nazvaná El Agua de la Vida (Voda života) je super.

Bylo mi 11 let, když jsem se ucházel o roli v Harry Potterovi. Tehdy jsem miloval rap, ne tvrdý, ale něco jako Afromana a Eminema. Tak jsme já a mamka sepsali pro zkoušku rap a mamka mě natočila na kameru. Byl jsem převlečený jako můj učitel dramatického kroužku, což byla vlastně žena.

Nevyloudím na bambusovou píšťalu takový tón jako Rolf Harris, ale zní to docela příjemně. Dostal jsem ji jako dárek k Vánocům. Je to úžasné a docela těžko se na to hraje, protože musíte správně dýchat.

Strašně rád bych se naučil hrát na kytaru. Seven Nation Army od White Stripes je všechno, co zvládnu, jenže to zahrajete jedním prstem. Také zbožňují Strokes, Red Hot Chili Peppers a Arctic Monkeys. Nic, co by mělo něco společného s kytarou.
Je tu taky konečně jedna výhoda být hercem. Dostal jsem se na vystoupení Velvet Revolver, kde jsem se setkal s kytaristou Slashem. Byl velmi příjemný, ale neměl toho moc, co říct. Nejsem si moc jistý, jestli nebyl mimo.

Můj taťka je velkým fanouškem Queen a má hodně desek z 80. let, zato moje mamka je fanynkou punku 70. let. Poslouchával jsem píseň od Jilted Johna, jejíž refrén byl: "Gordon is a Moron". Také se mi líbí Ramones, Sex Pistols a Clash.
Když jedeme s rodinou nějakou delší trasu, nemám moc na výběr - přednost většinou dostanou mí sourozenci (3 sestry a bratr). U mé 8leté sestry momentálně třeba často vítězí Black Eyed Peas.

Soutěž dollz na září - hlasujte:-)

16. září 2006 v 11:46 Soutěže dollz
Tak, právě TEĎ začínám hlasování o nej dollzku Siriuse Blacka.
Pod článkem najdete anketu, tak dejte hlas nejpovedenější dollzce:-))
Soutěžící si můžou na svůj web dát tuto ikonku: Hlasujte pro nejlepší dollzku Siriuse Blacka:-)
Tady máme soutěžící:
1) Bláňa
!!!!!!!!!!Ivetka-ivik je diskvalifikovaná!!!!!!!!!!
3) Cho.Changova (http://ali-a-ivetky.blog.cz)
!!!!!!!!!!Cho.Changova je diskvalifikovaná!!!!!!!!!!
5) Mya
6) Aneta
7) Kikina
8) Naty

Ikonka pro Bedniššku

16. září 2006 v 11:36 Minisoutěže
Bednišška
Bednišška správně uhodla, že na fotce se skrývý Tom felton. Tady má cenu:-))

Další poznávačka

15. září 2006 v 18:52 Minisoutěže
Tak...poznáte, komu patří tento zdeformovaný obličej?? :-))
Pro prvního, který to správně pozná, tu mám ikonku:-)
Pište do komentářů.