Březen 2007

Březnová soutěž dollz - konec

31. března 2007 v 22:44 Soutěže dollz
Anketa rozhodla takto:
Verč@17 % (13 hlasy)17 %13 hlasy
Verky12 % (9 hlasy)12 %9 hlasy
katyko213 % (10 hlasy)13 %10 hlasy
Lucka22 % (17 hlasy)22 %17 hlasy
Linda1 % (1 hlas)1 %1 hlas
Cho12 % (9 hlasy)12 %9 hlasy
Aimina14 % (11 hlasy)14 %11 hlasy
Mezík10 % (8 hlasy)10 %8 hlasy
Takže...
1. místo - Lucka
2. místo - Verč@
3. místo - Aimina
4. místo - katyko2
5. místo - Verky a Cho
6. místo - Mezík
7. místo - Linda
Moooc gratuluju:-))
Ceny dodělám co nedjřív....:-)Další dvě fotky ze soukromí Emmy

31. března 2007 v 19:01 Hermiona Grangerová - EMMA WATSON
Tahle je z taneční soutěže Rock Challenge
A tady...opět příležitost pro novináře...Emma s ,,nějakým" klukem
fotolog


Jamie Waylett s ostatními

31. března 2007 v 17:43 Vincent Crabe - JAMIE WAYLETT
Heh...některý fakt fešný :-DKonec přihlašování do Kartičkové mega soutěže

31. března 2007 v 17:22 Big soutěže
Už se, prosím, nepřihlašujte:-)
Zítra Kartičková mega soutěž začne, souěžícím byl odeslán e-mail s posledníma pokynama... Snad je všechno v pořádku:-)) Kdyby ne, ozvěte se;-))

Co všechno víme o HP7

31. března 2007 v 11:38 Novinky - sedmá kniha
Na potterwebu se objevil krásně sepsaný souhrn všeho, co víme o posledním díle - Harry Potter and the Deathly Hallows...
Tímto moc děkuju tomu šikulkovi, který to napsal, dal si s tím určitě spoustu práce....:-))
A jen abyste si nemysleli, jako vždy jsem to samozřejmě poupravila:-)
Harry Potter and the Deathly Hallows - tak zní název poslední knihy ze ságy o fenoménu jménem Harry Potter. Sedmá kniha je dokončená, po ní bude následovat jen encyklopedie, která nám přiblíží některé události, poskytne nám pohled na poznámky Rowlingové anebo vynechané pasáže z knih. Ale vraťme se k současnosti - Jo sedmičku dopsala v hotelu Balmoral, kde na soše řeckého boha Hermesa 11. ledna zanechala odkaz pro fanoušky o konci celé série...

O knize číslo "7"

Poslední kniha se nebude jmenova Harry Potter a Hřbitov vzpomínek, ani Harry Potter a Pyramidy Furmatu - na svých oficiálních stránkách dala JKR pomocí interaktivní hry světu na vědomost, že se sedmička bude jmenovat Deathly Hallows, čímž se ztrojnásobily dohady o jejím obsahu. Překladatelé nad názvem kroutí hlavou a jsou (stejně jako i my) zvědaví, co nakonec z tohoto zajímavého slovního spojení vznikne.

Deathly Hallows vyjde 21. července 2007 ve všech anglicky mluvících zemích. Po deseti letech tak bude celý příběh ukončený a my budeme vědět odpovědi (skoro) na všecky otázky.
V současnosti se pravděpodobně kniha tiskne, z čehož vyplýva, že ji Rowlingová po přepsání rukopisu zkontrolovala, aby opravila poslední detaily před finálním tiskem. Rozsah sedmičky konečně poznáme: americká verze bude mít784 stran, původní britská (kterou přeloží náš překladatel Pavel Medek) by měla mít "jen" 608 stránek. Scholastic, americký vydavatel HP, dodal, že náklad poslední knihy překročí 12 miliónů výtisků, a že DH bude tištěná na recyklovaném papíru. Kromě toho Jo zakázala knihu vydat v elektronické podobě kvůli velkému pirátství. Jejím velkým přáním (které se i splnilo) bylo, aby čtenáři vnímali Pottera na papíře.

Nedávno jsme měli možnost shlédnout poprvé obálky k DH, které nám jen nasadily brouka do hlavy. Mnoho otázek zodpovězely, avšak těch nezodpověditelných naopak přibylo...

Kdo zemře a kdo ne

Podle literárních expertů Harry Potter nezemře (ačkoliv Daniel Radcliffe, jeho filmový představitel, by si to přál). Velkou šanci na smrt má lord Voldemort, avšak na druhou kolej nekladou ani Nevilla Longbottoma a Snapea. Dokonce i někteří spisovatelé prosili Rowlingovou, aby jejich miláčka nezabila.

Co říkala J.K. Rowlingová o posledním díle

"Vždy jsem vědela, že by měl Harryho příbeh skončit sedmou knihou,"
říká Jo, "ale říct ,sbohem' bylo stejně těžké, jak jsem vždycky věděla, že bude. Navzdory tomu, že jsem smutná, cítím úžasný úspěch. Sotva tomu dokážu uvěřit, že jsem nakonec dopsala závěr, který jsem plánovala tak dlouho. Nikdy v živote jsem necítila takovou směs extrémnych emocí. Nikdy by se mi ani nesnilo, že by jsem se mohla cítit tak zlomeně a šťastně zároveň."

Jo byla vždy ohladom otázek o svých knihách zdrženlivá, stejné to nebylo ani u sedmé "potterovky". Prý se jednou vyjádřila, že poslední slovo by mělo být "jizva", avšak není to potvrzené. Kromě toho se objevily zprávy, že by se v knize neměl objevit famfrpál, naopak se vrátí Viktor Krum.

Joanne prozradila, že udělala pár úprav v poslední kapitole, kterou má napsanou už od roku 1990 a vybrala 2 postavy, které pravděpodobně svůj boj o život prohrají. "Poslední kapitola je velmi tajná a mírně jsem ji změnila. Jedna postava dostane milost, ale povídala jsem, že zemřou dvě, takže to mám v úmyslu," říká J.K.R. "Nikdy jsem se nesnažila zabít Harryho před koncem sedmé knihy, protože jsem ji vždy plánovala a též jsem chtěla, aby tam Harry došel. Tyto postavy hodlám zabít, protože už nemohou být pokračováním, takže to skončí i se mnou…" Rowlingová též povídala, že se velmi teší na psaní jiných knih pro o mnoho mladší děti, než jakým byla určená série o HP.

Co můžeme čekat

Je skoro jisté, že se v sedmičce objeví Krum; dozvíme se něco o Harryho prarodičích a o Brumbálovi. Zjistíme, na které straně je Snape a znovu sa setkáme s milovanou Dolores. JKR též naznačila, že má rada Ritu Holoubkovou, která asi dostane v poslední části nejakou roli a má se stát něco i s bradavickým rozřazovacím Moudrým kloboukem - něco důležitější než v předcházejících dílech. V knize sa stane něco, co bude souviset s barvou Harryho očí, které má po Lily. Jo řekla, že to bude cosi velmi důležité.

Překlady

Francouzi nedávno neoficiálně vyhlásili, že stihnou poslední "potterovku" vydat už 15. listopadu 2007, budeme tedy jejich vydavateli držet palce a tiše závidět...

Nakladatelství českého Pottera, Albatros, oznámilo, že jestliže stihne Rowlingová vydat posledný díl do léta, kniha se bude na pultech prodávat ještě před Vánoci. Na Slovensku je to více méně jisté. Z velmi důvěryhodného zdroje můžeme vyhlásit, že se na 95% objeví přeložená Deathly Hallows o mnoho dřív, než usedneme ke Štědrovečerní večeři...

Skupina Ufňukané Uršuly - čarodějnický rock

31. března 2007 v 10:47 Ostatní blbinky
Jisté dívky Lauren Fairweather a Nina Jankowicz si založily hudební skupiny s názvem The Moaning Myrtles, což v českém překladu znamená Ufňukané Uršuly. A co holky hrají?

Tvoří hudbu inspirovanou Harrym Potterem - sami tento styl nazývají wizard rock ("wrock"). Členka skupiny Nina Jankowicz řekla: "Myslím, že je to skvělé a zábavné hrát právě Ufňukanou Uršulu a cítím, že opravdu děláme hudbu." potterweb

2. nebo 3. nejdelší kniha?

31. března 2007 v 10:43 Novinky - sedmá kniha
Nakladatelství Scholastic před nedávnem oznámilo, že americká verze Deathly Hallows bude mít 784 stran. Fanoušci tedy věří, že to bude druhá nejdelší kniha v sérii po Fénixovu řádu s 870 stranami, následován Ohnivým pohárem, který je dlouhý 734 stránek.
Nicméně v úterý (27.března) nakladatelství Bloomsbury odhalil počet stránek britské verze - 608 stran. S tímto počtem by to byla třetí nejdelší kniha (za HP5 - 766 str. a HP4 - 636 str.).


Americká verze je vždy delší, než britská díky tomu, že používá větší velikost písma a také obrázky u jednotlivých kapitol. Stále se tedy spekuluje o tom, zda bude 2., nebo 3. knihou. potterweb