Červenec 2007


Rotulice

31. července 2007 v 12:06 Fantastická zvířata
Rotulice (Billywig)
Je hmyz s domovem v Austrálii, centimetr a půl dlouhá, jasně safírově modrá a létá tak rychle, že mudlové si jí nevšimnou a i kouzelníci obvykle až po štípnutí.Toto způsobuje závratě a následně levitaci. Křídla jí vyrůstají z temene hlavy a otáčejí se tak rychle, že celá rotuje. Žihadlo má na spodní části těla. Sušení žihadla se používají pro přípravu několika lektvarů a jsou (pravděpodobně) jednou z ingrediencí cukroví šumivé bzučivky.

Všechno nejlepší, Joanne!

31. července 2007 v 1:03 J.K.Rowlingová
Joanne Kathleen Rowlingová, žena, která vymyslela našeho hrdinu, náš svět Harryho Pottera, slaví právě dnes své 42. narozeniny!!:-)Hodně štěstí, Richarde!

31. července 2007 v 1:03 Vernon Dursley - RICHARD GRIFFITHS
Richard Griffith slaví dneska kulaté narozeniny - šedesátiny!:-) Hodně štěstí a zdraví, Richarde!:-))


Rarach

30. července 2007 v 12:00 Fantastická zvířata
Rarach (Pixie)
Nejčastějším místem výskytu je anglický Cornwall. Jsou kovově modří, až 25 cm vysocí a velice nezbední. Přestože nemají křídla, umějí létat. Dorozumívají se pisklavým švitořením, které je srozumitelné jen jiným rarachům. Rodí živá mláďata.

Frances slaví

30. července 2007 v 1:03 Madame Maxime - FRANCES DE LA TOUR
Dnes slaví 63. narozeniny představitelka Madame Maxime - Framces de la Tour:-)


Komiks 22

29. července 2007 v 21:31 Ostatní obrázky

Ramora

29. července 2007 v 11:58 Fantastická zvířata
Ramora (Ramora)
Stříbrná ryba Indického oceánu se silnými kouzelnými schopnostmi. Dokáže ukotvit lodě a je strážným andělem námořníků. Je chráněna mnoha zákony před kouzelnickými pytláky, neboť je tvorem, jehož schopnosti jsou ceněny.
Popelec

28. července 2007 v 11:56 Fantastická zvířata
Popelec (Ashwinder)
Vzniká z kouzelného ohně *, kterému je dovoleno dlouho a nekontrolovaně hořet. Je to tenký světlešedý hádek se zářivě rudýma očima, který se zrodí z řeřavých uhlíků ohně a odplazí se do stínů obydlí, kde hoří tento oheň - zůstává po něm popelem posypaná stopa. Žije pouze jednu hodinu, ale za tuto dobu vyhledá temné a neobydlené místo, kde naklade jasně červená a intenzivně žhnoucí vejce. Nejsou-li včas nalezena a zmrazena kouzlem, obydlí podpálí. Zmrazená vejce jsou nesmírně ceněná jako přísada do nápoje lásky nebo snězená, jsou lékem proti zimnici.
* Kouzelný oheň - jakýkoliv oheň, do něhož byla přidána kouzelná substance (např. Letax)Polovid

27. července 2007 v 11:53 Fantastická zvířata
Polovid (Demiguise)
Tvor žijící na Dálném východě, ale je jen stěží objevitelný, neboť v případě vlastního ohrožení se umí učinit neviditelným - vidí jej pouze kouzelníci k jeho lovu kvalifikovaní. Polovid je mírumilovné býložravé zvíře, vzhledem připomíná elegantní opici s velmi dlouhou, hedvábně stříbřitou srstí. Jejich kožešina je nesmírně ceněná, protože z jejich srsti se tkají neviditelné pláště.


Dva nové scany

26. července 2007 v 20:24 Hermiona Grangerová - EMMA WATSON
Z francouzského magazínu Public:-)