Prosinec 2007

Listopadová soutěž dollz - ukončení

31. prosince 2007 v 15:46 Soutěže dollz
Ahoj... Vím, žeje konec prosince a já tady trapně ukončuju Listopadovou soutěž dollz... Mrzí mě to, ale většina z vás ví o problémech, které stíhaly - a stále - ještě stíhají můj blog... Takže Prosincová soutěž nebude, doufám, že mě za to neukamenujete, a na Nový rok bude (jestli se to podaří) odstartováná speciální soutěž o nej dollzku...ale to se nechte překvapit:-)Teď k tomu ukončení:-)

Anketa vypadá takto:
Cho.Changova7 % (4 hlasy)7 %4 hlasy
Aravil5 % (3 hlasy)5 %3 hlasy
Anula4 % (2 hlasy)4 %2 hlasy
Lucka7 % (4 hlasy)7 %4 hlasy
Ginny11 % (6 hlasy)11 %6 hlasy
Ginny Weasley- Potter9 % (5 hlasy)9 %5 hlasy
Luca7 % (4 hlasy)7 %4 hlasy
Fallen angel2 % (1 hlas)2 %1 hlas
Petula22 % (12 hlasy)22 %12 hlasy
Orange25 % (14 hlasy)25 %14 hlasy
Čili pořadí je následující:

1. místo - Orange
2. místo - Petula
3. místo - Ginny

4. místo - Ginny Weasley- Potter
5. místo - Cho.Changova, Lucka, Luca,
6. místo - Aravil
7. místo - Amula
8. místo - Fallen Angel

A ceny:


Richard Griffiths a Julie Walters získali ocenění OBE

30. prosince 2007 v 20:14 Ostatní novinky
Dva známí herci z Harryho Pottera - Richard Griffiths (Vernon Dursley) a Julie Walters (Molly Weasleyová) získali za svou práci Řád britského impéria - Orders of the British Empire (OBE) a Commander of the British Empire (CBE).

Toto ocenění poprvé rozdával král Jiří V. během 1. světové války a v současnosti jsou jimi odměňováni hlavně lidé, kteří vynikají ve svém oboru. Touto poctou se v minulosti mohla chlubit i autorka příběhů o Harrym Potterovi, J.K. Rowlingová.
Mezi další oceněné patří třeba herec Sir Ian McKellen, zpěvačka Kylie Minogue nebo televizní moderátor Michael Parkinson.
potterweb.cz

Emma o natáčení HP6

30. prosince 2007 v 20:05 Hermiona Grangerová - EMMA WATSON
Emma Watson aktualizovala blog na svých oficiálních stránkách a zmiňuje zde, že dokončila svůj první týden natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve a že to šlo velmi dobře. Co tento týden zahrnoval?

"Na place je několik nových tváří jako je třeba Jesse, která hraje postavu Levandule (Brownové - pozn. autora). Je skvělá ačkoliv její postava ve filmu nemá moc místa. Právě jsme dokončili scénu, ve které se Ron a Levandule líbají a Hermiona žárlí, což je velmi zábavné."

potterweb.cz

Ralph v novém filmu

30. prosince 2007 v 14:40 Lord Voldemort - RALPH FIENNES
Ačkoliv už má Ralph Fiennes (Lord Voldemort) podepsanou smlouvu na další HP film, zdá se, že hraní ještě nemá dost! Nedávno totiž podepsal smlouvu také na filmovou verzi hry Duke, nazanou The Duchess, kde si zahraje poboku herečky Keiry Knightely. Trailer na tento film můžete vidět zde:-)

potterweb.cz


Nový film pro Dana?

30. prosince 2007 v 14:37 Harry Potter - DANIEL RADCLIFFE
Jak se zdá, Dan Radcliffe se asi nerad nudí! Na netu se totiž objevila zmínka o jeho dalším možném novém filmu.
New York Times tvrdí, že "se přístí rok Daniel Radcliffe, "Harry Potter" hvězda, chystá na zobrazení Mr. Eldona* ve filmu o jeho životě." Je to ale jenom FÁMA. (Kdyby to však byla pravda, natáčení by mohlo začít už příští rok.) Jako správní HP-maniaci víme, že Dan momentálně natáčí film Harry Potter a Princ Dvojí Krve a je potvrzeno, že se příští listopad vrací do divadla, kde opět zazáří ve hře "Equus". Zatím tedy nemáme další informace o možné nové roli Dana. Pokud zjistím něco nového, dozvíte se to!:-)
(* Dan Eldon byl fotograf, který fotil pro Reuters. Bylo mu jen 22 let, když byl spolus dalšími třemi kolegybrutálně zavražděn ve válcev Somálsku(byli ukamenováni napjatým davem).Stalo se tov roce 1993. )

Nové info o tématickém parku HP na Floridě

30. prosince 2007 v 14:35 Ostatní novinky
Už několikrát jsem tu psala o zábavním parku Harryho Pottera, který by měl být otevřen v roce 2009 v Universal Orlando Resort na Floridě. Jde vůbec o první zábavní park, který se ponese v duchu Harryho Pottera. Fanoušci se budou moci procházet po bradavickém hradu, nebo třeba navštívit Prasinky. Mám pro vás další informace.

Universal Studios zveřejnilo na oficiálních stránkách tématického parku nové hlasování, ve kterém si budou moci fanoušci zvolit, na jakém místě by se rádi občerstvili. Na výběr jsou tyto tři možnosti:
  • U Prasečí hlavy
  • U Tří Košťat
  • V Medovém ráji

Hlasovat můžete na těchto stránkách (odkaz najdete v levém horním rohu pod NEW! POLL).

potterweb.cz

Další úspěchy

30. prosince 2007 v 14:31 Ostatní novinky
Yahoo! nedávno uveřejnil některé ze svých výsledků cen končícího roku 2007. Herci ze série Harry Potter zde samozřejmě nechyběli, ale nejen oni.

Emma Watson se umístila na 3. a Dan Radcliffe na 10. místě v žebříčku 10 nejpopulárnějších hvězd roku 2007. Také pátý díl - HP a Fénixův řád zabodoval. Získal 5.místo a stal se tak jedním z 10 nejpopulárnějších filmů roku 2007 a trailer k pětce se zařadil na 4.místo v kategorii 10 nejlepších trailerů roku 2007.

potterweb.cz

Aktualizace na Joaniných stránkách

30. prosince 2007 v 14:30 J.K.Rowlingová
J.K.Rowlingová aktualizovala své oficiální webové stránky a my se tak můžeme dozvědět nové informace ohledně reakce na dražbu The Tales of Beedle the Bard, vyjádření o tolik diskutované encyklopedii ze světa HP a také o ceně webovým stránkám The HP Alliance.

Emma o rozhovoru s The Telegraph

29. prosince 2007 v 21:11 Hermiona Grangerová - EMMA WATSON

Emma, která nedávno poskytla rozhovor s The Telegraph vyvrátila jisté nepravdy, které o ní byly v tomto rozhovoru napsány. Jde např. o to, že ji popisují jako určitou mediální oběť. Některé zmínky prý byly nepřesné, chybné až dokonce naprosto scestné. Mnoho lidí ji pak psalo, že ji moc litují atd.

Co na to řekla sama Emma? "U všech všudy, nelitujte mě prosím! Cítím se jako jedna z nejšťastnějších 17-ti letých dívek na zemi."

potterweb.cz

Jsou známi další herci!

28. prosince 2007 v 21:45 Novinky - Princ dvojí krve
Další casting na role v připravovaném filmu Harry Potter a Princ dvojí krve by nám měl představit nové herce, kteří so zahrají v šestém pokračování Harryho Pottera...
Podle PotterCastu, ve kterém byla hostem J.K. Rowlingová, by měl uchazeče o nebelvírského brankáře - Cormaca McLaggena ztvárnit Freddie Stroma.
Dále je tu postava Romildy Vaneové, kterou by si měla zahrát Anna Shaffer. Na castingu byla také vybírána herečka pro další hráčku bradavického famfrpálového týmu - Katie Bell. Tu ztvární Georgina Leonidas. Její kamarádku Leanne pak bude hrát Isabella Laughland. Jako posledního tu máme Roberta Knoxe, který bude obsazen do role havraspárského studenta Marcuse Belbyho.
Většina těchto herců je buď začínajících, nebo nejsou příliš známí. Omluvte tedy prosím, že k nim nemám více informací a fotky. Scény s bradavickými studenty by se měly točit začátkem ledna 2008.

potterweb.cz

17.12. - 23.12.

28. prosince 2007 v 20:57 Návštěvnost
Pondeli: 545
Utery: 505
Streda: 577
Ctvrtek: 712
Patek: 567
Sobota: 633
Nedele: 730

Celkem: 4269

Fénixův řád - nominován na Oscara!

23. prosince 2007 v 11:23 Novinky, zajímavosti, bonusy
Harry Potter a Fénixův řád je jedním z 15 vybraných filmů, které se ucházejí o Oscara v kategorii "Nejlepší vizuální efekty".

Mezi další nominované filmy patří: Beowulf, Bourneovo ultimátum, Božský Evan, Zlatý kompas, I Am Legend, Live Free Or Die Hard, National Treasure: Book Of Secrets, Piráti z Karibiku - Na konci světa, Ratatouille, Spider-Man 3, Sunshine, 300: Bitva u Thermopyl, Transformers a The Water Horse.

Z těchto filmů bude vybráno sedm a následně pak tři nejlepší, které budou oceněni na únorovém předávání Oscarů. Tak držme palce!:-)


potterweb.cz

Nový rozhovor s Joanne

23. prosince 2007 v 11:21 J.K.Rowlingová
J.K. Rowlingová nedávno poskytla rozhovor PotterCastu (TLC) a vy si nyní můžete poslechnout první část. Druhá část by se měla objevit příští týden. A co se doslechnete?

Mezi diskutovaná téma patří např:
  • Poselství nové knížky JKR The Tales of Beedle The Bard
  • Pravda o viteálech
  • Kdo vytvořil první viteál?
  • Vytvoření viteálu vs. štěpení atomu
  • Řekne nám Jo jak vytvořit viteál?
potterweb.cz

Jo nominována na cenu Great Briton 2007

23. prosince 2007 v 11:17 J.K.Rowlingová
Joanne Kathleen Rowlingová byla nominována na cenu Morgana Stanleyho - Great Briton 2007. V kategorii, kde je zařazena se vybírá ze tří kandidátů - zbylí dva jsou Damien Hirst a Sir Ian McKellen.
Je zde několik kategorií, zahrnující literaturu, herectví, tanec, či sochařství a výtvarné umění. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v lednu 2008.

potterweb.cz

HP7 - Nejlepší kniha roku 2007

22. prosince 2007 v 11:15 Novinky - sedmá kniha
Časopis Newsweek ohodnotil sedmý díl - HP and the Deathly Hallows titulem The Best Book of 2007 (Nejlepší kniha roku 2007). Konkurentem mu bylo dalších 14 knih, které s přehledem porazil.

potterweb.cz

Amazon uveřejnil všechny příběhy Beedle the Bard

22. prosince 2007 v 11:13 J.K.Rowlingová
Pro všechny fanoušky, kteří se zajímají o dění kolem nové knihy J.K.Rowlingové - The Tales of Beedle the Bard tu máme dobrou zprávu. Amazon.com na svých stránkách uveřejnil veškeré info, zahrnující detailní popis všech 5 příběhů, nové fotky knihy a taktéž video s vyjádřením J.K.Rowlingové. Po kliknutí na odkaz v pokračování článku se objeví stránka, která obsahuje *SPOILERY*!Trailer k filmu Emmy Watson - Ballet Shoes!

21. prosince 2007 v 10:55 Ostatní videa
Po delší době čekání se na internetu konečně objevil 40-ti vteřinový trailer k filmu televize BBC1 - Ballet Shoes ve kterém hraje představitelka Hermiony Grangerové - Emma Watson!Film bude uveden na BBC1 26. prosince ve 20:30.

Oficiální synopse k HP6

21. prosince 2007 v 10:52 Princ dvojí krve
Šestý film o Harrym Potterovi - Princ dvojí krve se blíží a Warner Bros. v těchto dnech zveřejnil oficiální synopsi k filmu. Tady máte volný překlad:

Fantastické dobrodružství. Voldemort se připravuje na převzetí moci nad mudlovským i čarodějnickým světem a Bradavice jsou nyní ohroženy tak, jak ještě nikdy nebyly. Harry cítí, že se nebezpečí šíří i uvnitř hradu, ale Brumbál se radši více věnuje jeho přípravě na závěrečnou bitvu, která se blíží. Společně se snaží najít způsob, jakým by prolomili Voldemortovu ochranu. Brumbálovým pomocníkem se pak stává jeho starý přítel a kolega se spoustou dobrých kontaktů - nic netušící bonviván Horacio Křiklan, který tají velmi důležitou informaci. Mezitím se studenti potýkají se svými hormony. Harry se zdá být čím dál tím víc přitahován Ginny, ale je tu Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodla, že Ron je pro ni ten pravý. A pak je tu Hermiona, hloupě se usmívající, žárlivá ale rozhodnutá neprojevit své city. Romantika je v rozkvětu, ale jeden student zůstává opodál rozhodnutý se vyznamenat, třebaže se zlým úmyslem. Láska visí ve vzduchu, ale blíží se tragédie a Bradavice už možná nikdy nebudou takové, jaké bývaly...

Harry Potter a Princ dvojí krve přijde do kin 21. listopadu 2008.

potterweb.cz