Leden 2008

Rowlingová najala na dětské klece českého hrdinu

19. ledna 2008 v 12:05 J.K.Rowlingová
J. K. Rowlingová, angažovala ve svém úsilí o zlepšení podmínek dětí ve východní Evropě českého psychiatra. V únoru nastoupí na post zástupce ředitele Children's High Level Group psychiatr Jan Pfeiffer. Jeho úkolem je v celé střední a východní Evropě prosazovat myšlenky této organizace, kterou Rowlingová založila.


Zpívající Alan Rickman ve filmu Sweeney Todd

18. ledna 2008 v 18:40 Ostatní videa
O Alanově účinkování v hororovém muzikálu Sweeney Todd už víte:-)
A zpívajícího Lana, coby tvrdého soudce, si můžete poslechnout - a prohlédnout - v následujícím videu:-)

Scénáristou Deathly Hallows Steve Kloves

17. ledna 2008 v 15:59 Novinky - sedmá kniha
V souvislosti se zprávou o možném rozdělení sedmého filmu Harry Potter and the Deathly Hallows do dvou částí, magazín Empire přišel se zprávou, že společnsot WB zatím žádné rozhodnutí o délce filmu neučinila.
Dále magazín uvádí, že na post scénáristy se vrátí Steve Kloves.

ph.net

Fénixův řád nominován na BAFTA ve dvou kategoriích

17. ledna 2008 v 15:55 Novinky, zajímavosti, bonusy
Na začátku ledna jste byli informováni o nominacích Fénixova řádu na ceny BAFTA (British Academy Film Awards). Ze jmenovaných šesti kategorií nakonec získal pouze dvě - za vizuální efekty a výpravu.
Fénixův řád bude v kategorii "Výprava" soupeřit s filmy Pokání, Královna Alžběta: Zlatý věk, Až na krev a Edith Piaf. Kandidáty na cenu za "Vizuální efekty" budou kromě Harryho Pottera také filmy Bourneovo ultimátum, Zlatý kompas, Piráti z Karibiku: Na konci světa a Spider-Man 3.
Ceny BAFTA se budou předávat v neděli 10. února v Královské opeře (Covent Garden v Londýně).
potterweb.cz

Bude nakladatelství Bloomsbury úspěšné i bez HP?

17. ledna 2008 v 15:48 Ostatní novinky
Po knize Harry Potter and the Deathly Hallows, která vyšla minulý rok v červenci se analytikové snaží zjistit, jestli bude britské nakladatelství Bloomsbury nadále tak úspěšné i bez příběhů Harryho Pottera, které velmi posílily jeho postavení.

Bloomsbury zveřejnilo, že druhá polovina roku 2007 pro něj byla silnější než odhadovaly tržní předpoklady, přičemž za to z části vděčí právě Harrymu Potterovi. Ačkoliv není úspěšná budoucnout nakladatelství jistá, tyto spekulace jsou důkazem toho, že Bloomsbury dokáže na HP obracet pozornost i poté, co vyšel poslední díl.

potterweb.cz

Zlaté glóby

17. ledna 2008 v 15:45 Ostatní novinky
Před několika dny se mělo uskutečnit 65. předávání Zlatých Glóbů za rok 2007. Bohužel se tak nestalo díky stávce, do které se zapojili scénáristé i samotní herci. O všem informovala tisková konference odvysílaná na televizi NBC 13. ledna. Do nominací se dostali i herci z Harryho Pottera a přesto, že se slavnostní předávání nekonalo, známe vítěze.

Velmi úspěšnou byla Julie Christie (Madam Rosmerta) - získala cenu "Nejlepší ženský herecký výkon" za svou roli ve filmu Daleko od ní.
"Nejlepší mužský herecký výkon v televizním seriálu nebo filmu" pak připadl Jimovi Broadbentovi (v šestém filmu HP bude hrát profesora Křiklana) za jeho roli v televizním filmu HBO - Longford. Do této kategorie byl mj. nominován také Jason Isaacs (Lucius Malfoy).
A nakonec tu máme film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, ve kterém si zahráli Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), AlanRickman (Severus Snape), a Timothy Spall (Červíček). Tento film získal cenu "Nejlepší film v kategorii Muzikál nebo komedie".

potterweb.cz

Čestné ocenění pro audioverzi Deathly Hallows

17. ledna 2008 v 15:34 Novinky - sedmá kniha
American Library Association zveřejnila výsledky žebříčku nejlepších knih a audioknih pro děti a mládež. Ve vůbec prvním předávání cen Odyssey for Excellence in Audiobook Production získala audioverze Deathly Hallows, kterou opět namluvil Jim Dale, čestný titul společně s vítězně namluvenou knihou Jazz.

Americké audioknihy o Harrym Potterovi se rodí v dílně Listening Library a Vy si na tomto odkazu můžete poslechnout ukázky z každé knihy (včetně sedmého dílu - SPOILER!).

potterweb.cz

Poslední díl bude dvojdílný?

14. ledna 2008 v 17:15 Novinky - sedmá kniha
" Poslední film s Harry Potterem bude rozdělen na dvě části. Fanoušci si tak užijí dvojnásob zábavy a filmoví producenti si zase o něco více namastí kapsy. " Věty v podobném duchu se nyní nesou po celém internetu.
Filmaři z Warner Bros. vydělali na prvních pěti potterovských snímcích 2,5 miliardy liber jen na vstupenkách - více nevydělala žádná jiná filmová série v historii - takže jeden film navíc může přinést další půlmiliardu liber, v přepočtu přes 20 miliard korun. Finanční důvody ale prý v tomto kroku nehrály roli. Důvody jsou údajně umělecké a při pohledu na knihy J.K. Rowlingové se to dá i pochopit. Jsou totiž s postupující sérií stále delší a delší. Zatímco první díl měl 223 stran, sedmý a zároveň poslední, už je bichlí o 776 stranách.
Není proto divu, že do dvouhodinových snímků se toho z knihy takového rozsahu nedostalo tolik, aby byli fanoušci zcela spokojeni. Řada z nich si po uvedení jednotlivých snímků stěžovala, kterak byl film ochuzen o tu, či onu scénu. To by mělo být nyní vyřešeno právě rozdělením do dvou částí. " Děje se toho příliš, proto si myslíme, že by poslední díl mohl být rozpůlen. Jinak do filmu nedostaneme to, co tam chceme mít. Uvidíme," řekl deníku Daily Mail zdroj z natáčecí party. " Je naprosto nemožné dostat každičký příběh, každičkou zápletku do filmu, který netrvá minimálně čtyři hodiny," souhlasila i J.K.Rowlingová.

V souvislosti s režisérem se u Warnerů spekuluje i o velkých jménech, například o takovém Stevenu Spielbergovi, režisérovi řady velkých spektáklů. To ale nikdo ze společnosti nechce potvrdit, místo toho polemizují: " Diskutujeme o řadě různých možností. "
potterweb.cz

7.1. - 13.1. - REKORD!

14. ledna 2008 v 16:45 Návštěvnost
Pondeli: 798
Utery: 766
Streda: 670
Ctvrtek: 886
Patek: 799
Sobota: 942
Nedele: 1012

Celkem: 5873

Průměr návštěvníků za den - 810 a to pořád stoupá. Téměř 6000 lidí týdně... Čím jsem si to zasloužila?:-) Děkuju...

Nezapomeňte...

13. ledna 2008 v 11:20
Nezapomeňte na přihlašování do SOUTĚŽE O NEJ DOLLZKU ROKU 2007!:-)

Je to soutěž o speciální ceny, bude mít trochu jiný průběh - a hlavně - bude se hlasovat celý únor!:-)

David na oslavě narozenin Anny Frielové

12. ledna 2008 v 17:12 Remus Lupin - DAVID THEWLIS
14.7.2007 - oslava Anniných 30. narozenin:-)gettyimages