JKR mluví o sedmé knize

6. dubna 2008 v 13:45 |  J.K.Rowlingová
JKR znovu potvrdila, že zamýšlí napsat encyklopedii, do které by vložila i některé mémě podstatné věci z příběhu. Jo také odpověděla na otázku, zda když píše, myslí na herce z filmů? "Jestli mám říct pravdu, tak ne. Jediný herec nebo herečka, která se mi vnutila do psaní, byla Evanna Lynch, ta je absolutně perfektní jako Lenka. Když jsem psala knihu, pořád jsem slyšela ten její hlas."
Poté se JKR zaměřuje na zajímavé teorie, které při psaní série slyšela. "Byly zde teorie o Nevillových rodičích, kteří mu předávali tajemné zprávy na obalech od sladkostí… To jsem vždy viděla jen jako hodně bolestný moment. Nebo moje nejoblíbenější ze všech bláznivých teorií. A to, že Brumbál je ve skutečnosti Harry z budoucnosti. Po třetí knize ke mně přišla jedna žena a povídá mi: "Myslím si, že Snape miloval Lily." V duchu jsem si řekla: "K čertu, co všechno k knihách neodhalím?" Ano, lidé se často dostávali hodně blízko."
Dále se rozhovor soustředil na linie příběhu a několik postav. Autorka přiznala, že některé méně důležité události nebyly vždy plánované a postupně se rozvíjely s příběhem. "Ale ne ty velké, Brumbálův a Snapeův příběh tam vždy byl, celá série je postavena kolem nich."
"Až v sedmé knize, společně s Harrym, zjistíte, že vlastně o Brumbálově životě nevíte skoro nic. Harry se ptá: "Ale proč jsem se ho nikdy nezeptal?" Až na konci knihy, kdy měl možnost, se Harry nezeptal. On ho viděl jako velkou osobnost a cítil, že nemá právo ptát se na osobní otázky."
"U Snapea, na druhé straně, jsem musela celou dobu snižovat záchytné body. Teprve když nastala chvíle, kdy mělo být vše odhaleno, jste se měli dozvědět, kým Snape doopravdy byl... jaká byla jeho motivace. Jeho příběh jsem musela propracovat skrz všechny knihy a čtenáře tahat za nos. To bylo velmi komplikované a ještě před ukončením Kamene Mudrců, jsem věděla, že Snape a Brumbál budou ty nejdůležitějšíí postavy posledního dílu... No dobře, až po triu Harry, Ron a Hermiona."

ph.net - upraveno
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Dan Radcliffe nebo Rupert Grint?

Dan
Rupert

Komentáře

1 elle elle | Web | 6. dubna 2008 v 14:31 | Reagovat

ahoj, u mě na blogu je bleskovka na téma harry potter a jména. kdo chcete, zapojte se.

2 harry harry | E-mail | Web | 6. dubna 2008 v 20:14 | Reagovat

nechceš se spřátelit? napiš na blog

3 ika ika | 10. dubna 2008 v 18:31 | Reagovat

ty jo když si to tak vezmete.... není to jednoduchý psát Harryho Pottera.... musíte strašně moc přemejšlet... sem si nedávno říkala, že ona musela snad mít prvně napsanou sedmičku.... :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama