Rozhovor s Tomem (,,Laskavý, okouzlující a zdvořilý.")

19. října 2009 v 18:13 |  Draco Malfoy - TOM FELTON
Na netu se objevil rozhovor s představitelem Draca Malfoye, Tomem Feltonem, který poskytl pro indonézský časopis "First magazine".

!!!Článek obsahuje SPOILERY i na sedmou knihu!!!

Článek vyšel původně v indonéském časopise"First magazine" ještě před uvedením Prince v kinech. Až nedávno byl přeložen do angličtiny a teď i do češtiny:-):Název článku: Behind the Mask of Malfoy (od Amandy Aayusya)

Tento rok se po dvou letech vrátil do kin Harry Potter se svojí statečnou Nebelvírskou partou. Harry Potter a Princ dvojí krve se nakonec v Jakartě (Indonésie) objeví v červenci poté, co byla premiéra o víc jak půl roku odložena (původně měl jít do kin v prosinci 2008). Harryho příběh je tentokrát víc vzrušující, zvláště když začíná být posedlý Dracem Malfoyem poté, co ho začne podezřívat z nečestných úmyslů. Harry a Draco nakonec stanou proti sobě v bitvě za použití zaklínadel. Oba herci se nechali slyšet, že se bude jednat o epickou bitvu mezi těmito studenty z odlišných kolejí.

Každý ví, kdo je Daniel Radcliffe. Mladý muž, který už téměř desetiletí hraje postavu Harryho Pottera a je tak momentálně jeden z nejpopulárnějších herců. Ale jak je na tom ten, který hraje postavu Draca, Tom Felton? Jeho bledé tváře, prohnanost a škodolibý výraz jsou Feltonovým jasným znamením od té doby, co se připojil mezi Potterovské herce. Díky tomu mnoho lidí nabilo dojmu, že Felton je stejně tak špatný (zlý), jako Draco. O to víc by byli překvapení, kdyby věděli, že Tom stojí pevně nohama na zemi, je zdvořilý mladý muž a vůbec se nepodobá svému "alter egu" z plátna.

Je tak i škoda, že se Feltonovi nedostává v Indonésii takové popularity, jako Radcliffeovi. Nelze však tvrdit, že by byl před kamerou nějak méněcenný. Stejně jako jeho herecký kolega, i Felton se objevuje před kamerou už od mládí. Jeho tvář se poprvé objevila na plátně v roce 1997, kde debutoval ve filmu Pidilidi (The Borrowers). A ještě před tím, než se dostal k postavě Draca, zahrál si syna Jodie Foster ve snímku Anna a král (1999).
A opět, stejně jako Radcliffe, tak i Felton začal pracovat na své herecké kariéře, když se sága Harryho Pottera přehoupla do své druhé poloviny. V poslední době se dvakrát objevil v hororových snímcích, v roce 2008 ve filmu The Disappeared a letos by se měl objevit ve filmu 13 Hours. Ale minulý rok Tom odhalil jeden ze svých největších a nejmíň očekávaných nadaní: hudba.

Felton má všechny předpoklady, aby se stal opravdovým indickým hudebníkem: chytlavé jméno, které užívá při sólových vystoupeních (Feltbeats), účet na YouTube, kam přidává svá videa a předvádí tak svou statečnost při zpívání a psaní písní. Též jsou skladby uvedeny na iTunes, kde si fanoušci můžou zakoupit jeho alba. Můžeme se tak těšit na velké věci od něj, které bude plynout z jeho úsilí.
A tak, aby lidé v Indonésii znali Toma lépe, tak zpravodajce a spolupracovnici časopisu "First magazine" Amandy Aayusya a za pomoci Mishy z největší Feltonovi fan stránky (Feltbeats.com) se podařilo tohoto herce, narozeného v Londýně 22. září 1987, uštvat (v dobrém slova smyslu) uprostřed jeho nabitého rozvrhu při propagaci Prince dvojí krve a filmování Relikvií smrti a položit mu několik dotazů ohledně Draca Malfoye, budoucích plánech po Potterovi a unikátních zážitcích z jízdy na pštrosovi...Amanda Aayusya: Nejprve se podíváme zpátky do minulosti. Na co si vzpomínáte z konkurzu do filmů o Harym Potterovi? Co jste musel udělat?
Tom Felton: Vzpomínám si, jak jsem šel do Leavesdenských studíí a potkal Chrise Columbuse spolu se spoustou dalších dětí. Ten s námi jen tak mluvil a kladl nám různé otázky, aby viděl, jak na ně budeme reagovat. Pamatuju si, jak jednou, když držel vejce (obyčejné slepičí vejce, které mělo představovat dračí vejce), to vejce záměrně upustil a sledoval mou reakci. Byla s ním velká legrace a člověk se v jeho přítomnosti cítil pohodově.

AA: Již dříve jste řekl, že jste se ucházel o roli Harryho Pottera, ale místo toho jste dostal roli Draca Malfoye. V tom určitě byly nějaké emoce. Jaké pocity ve vás ta změna zanechala?
TF: V té době jsem ještě nebyl fanouškem knižní předlohy, na rozdíl od většiny ostatních, takže mi zabralo nějaký čas, než jsem se s tou úlohou sžil. Jsem ale šťastný, že mohu hrát Draca, a také si myslím, že postava Harryho Potterha nemohla být zahrána lépe, a totéž bych vlastně mohl říct o celém obsazení obecně. Kdybych si mohl vybrat jakoukoli postavu, vybral bych si právě Draca, takže jsem měl vážně štěstí!


AA: Zaujalo mě něco, co jste nedávno řekl v rozhovoru pro Feltbeats.com; že vám váš charackter připadal jako Dracův. Jak dobře ho znáte potom, co jste hrál jeho postavu v šesti filmech? Jak se jeho charakter vyvíjel od začátku příběhu?
TF: Vyvíjel se o trochu pomaleji, než mladý Harry Potter, ale ve filmech se z něj stává muž velmi rychle. Jeho dřívější léta obnášela většinou jen dětinské urážení, v posledním filmu však postupuje o úroveň výše. Pomalu se z něj stává dospělý muž.

AA: Ikdyž to možná bude znít jako hloupá otázka, přesto se zeptám: Četl jste sedmý díl do detailu? Co si myslíte o kapitole 'Epilog - o devatenáct let později'? Harry, Ron, Hermiona a dokonce i Draco už mají své vlastní rodiny. Jak si přestavujete Dracův život devatenáct let po skončení příběhu?
TF: Ze všech scén se právě na natáčení této těším nejvíc. Nemůžu se dočkat, až je všechny uvidím jako dospělé čaroděje. Myslím, že Draco bude vypadat dost jako jeho otec - s dlouhým copem a stříbrnou holí!

AA: Jedna z mých oblíbených scén v Princi Dvojí krve (knize) je onen neúmyslný duel mezi Dracem a Harrym v Umývárně ufňukané Uršuly, kde je Draco vážně zraněn kletbou Sectumsempra. Pro mnoho fanoušků jde o oblíbený moment, považují jej za symbolický. Doufáme, že filmu tato scéna nebude nijak pozměněna a že její příznivci nebudou zklamáni.
TF: Viděl jsem z ní jen kousek, ale natáčení té scény byl vážně zážitek! Začíná to jako duel, ale přechází to v nelítostný skutečný boj s hůlkami. Nemůžu toho říct příliš mnoho, ale je to velice akční. Všechny ty roky vzájemné rivality mezi Harrym a Dracem se v tomto souboji uvolní - čekejte velkolepou bitvu!

AA: Jaké to bylo, natáčet tu scénu s Danielem Radcliffem? Pokud mohou fanouškové říci, mezi filmovými představiteli Harry a Draca žádné nepřátelství nepanuje. Jak se vám tedy podařilo tyto pocity, které jsou třeba pro onen duel, vyvolat?

TF: Dan je skvělý - vždycky profesionální a je zábava vedle něj pracovat. Je komické, že v jedné chvíli jsme se bavili o tom, kdo by měl být v anglickém kriketovém týmu a pár minut nato jsme se jeden druhému snažili utrhnout hlavu v umývárně. Řekl bych, že čerpáme energii ze sebe navzájem, což nám usnadňuje udělat ty scény tak intenzivní, jak by měly být. A žádná nenávist mezi mnou a Danem není - mimo kameru jsme dobří přátelé a rozhodně si dovedu představit, že bych s ním někdy v budoucnu zase pracoval.


AA: Ve filmech se dostáváte do role syna Jasona Isaacse a Helen McRory a synovce Heleny Bonham Carter. Je nepříjemné být v jejich přítomnosti, nebo se cítíte pohodlně, jako byste byli skutečně rodina?
TF: Je úžasné být obklopen těmito skvělými anglickými herci. Zpočátku to bylo trochu odstrašující, ale oni jsou velice milí a díky tomu jsem se vedle nich začal cítit dobře velmi brzy. Byla s nimi všemi velká zábava, obzvlášť s Helenou Bonham Carter.

AA: Pojďme si udělat další výlet zpět do minulosti. Vaším prvním filmovým počinem byli 'Pidilidi' (1997), které nedávno vysílali na jedné kabelové televizi tady v Indonésii. Vzpomínáte si na něco z toho? Hráli tam také Jim Broadbent a Mark Williams, kteří hrají také v Harrym Potterovi. Cestoval jste do jihozápadní Asie za natáčením tohoto filmu? Pokud ano, jaké jsou vaše zážitky z této cesty?
TF: Za natáčením jsme jeli s matkou na 4 měsíce do Malajsie. Bohužel jsem byl ale tak malý, že si z toho moc nepamatuju. Jedna z mých vzpomínek je ale ta, kdy jsem jel na slonovi! Měl jsem obrovskou radost a nemohl jsem se dočkat, až to řeknu svým spolužákům. Moje mamka často vzpomíná na své zážitky, takže jsem se o spoustě svých dozvěděl přes ni. Zřejmě jsem nechtěl jíst pokrmy, které tam tehdy podávali, protože byly tolik odlišné od těch, na něž jsem byl zvyklý v Londýně. Mamka proto musela každý den jezdit taxíkem do KFC, které bylo dvacet minut cesty od místa, kde jsme bydleli, abych se mohl naobědvat.
AA: Když už hovoříme o cestování, byl jste někdy v poslední době v Asii? Jestli ano, kde a jak se vám tam líbilo? Pokud ne, kam byste se rád podíval?

TF: V Asii jsem v poslední době nebyl, ale určitě bych se tam rád zase podíval. Pokud jde to, co bych rád navštívil, udělal bych cokoli, abych mohl být zpátky na Havaji. Zbožňoval jsem to v Maui a rád bych tam natočil nějaký film. Také bych se rád jednou podíval na Fidži.


AA: Máte nějaké zkušenosti s fanoušky z Asie? Pokud ano, jaké? Pokud ne, pak je to škoda a doufáme, že brzy nějaké získáte.
TF: Oficiálně ne, ale těším se na to, že je brzy poznám. Bylo by skvělé, kdybychom tam měli premiéru a já dostal příležitost se s nimi seznámit. Také bych chtěl navštívit Singapur, je to jedno z dalších míst, které mám v úmyslu brzy navštívit.

AA: Teď už k jinému tématu - ani nevíte, jak mě potěšilo, když jste zveřejnil vaše první video na YouTube. Vaše hudba je dokonalá, to klobouk dolů. Ale připadalo mi to jako blesk z čistého nebe - mnoho vašich fanoušků do té doby nevědělo, že se tolik zajímáte o hudbu. Jak vážný byl váš zájem o hudbu dříve?
TF: Díky za tvé připomínky, hodně si toho vážím. V hudbě byla vždycky vášeň a rok od roku se vyvíjí. Mě baví hrát s kamarádem jako koníček - pak vidíme všechnu tvořivost, která v nás je, a bavíme se při tom. Učíme se jeden od druhého a vzájemně si pomáháme ve zdokonalování našich schopností.

AA. A jak vážně to s hudbou myslíte dnes?
TF: Neberu to příliš vážně. Je to jen moje vášeň a baví mě ji tvořit.

Část od uživatele Sohaj:

AA: Díky vaší hudbě na YouTube, iTunes či Twitteru a online rozhovorech na Feltbeats.com jste se tak trochu stal internetovým fenoménem. Co říkáte na svou internetovou slávu?
TF: Velmi si vážím všechny té podpory a zájmu ze strany fanoušků. Mojí fanoušci jsou neuvěřitelní. Dokážou člověka inspirovat a debata s nimi na Twitteru je velmi zábavná. Je to úžasné, že můžete takhle být ve spojení s takovou rozmanitou skupinou lidí z celého světa.
Rád si vyslechnu všechny jejich reakce a připomínky k mojí hudbě. Ujišťuju vás, že vše beru v potaz. Totálně jsem polichocen jejich zájmem o mou hudbu.

AA: Vím, že tahle otázka už byla položena dříve, ale jen pro ověření: preferujete herectví nebo zpívání? Které z těchto dvou činností byste se rád věnoval po Potterovi?
TF: Rozhodně herectví, jako kariéru. Ale vždy budu psát texty k hudbě.

AA: Pokud tedy preferujete herectví, v jakém typu filmů nebo jaký typ postavy byste si rád zahrál?
TF: Akční nebo válečné filmy by byly skvělé, nebo též filmy související s hudbou. A mojí vysněnou postavou by byl jednoznačně James Bond.

AA: Podle zpráv jste si zajezdil na pštrosovi, když jste byl v Jihoafrické republice. Nemůžu si pomoct, ale byla jsem velmi pobavená, když jsem se o tom poprvé dozvěděla. Můžete nám o tom něco říci, protože se nestává každý den, abychom viděli celebritu jezdit na pštrosovi.
TF: Byla to skvělá zábava, ale taky to bylo hrozně děsivé. Padal jsem z nich, což bylo opravdu k popukání. Velice doporučuji si zajezdit na pštrosovi.

AA: A nyní už jen pro zábavu: kdybyste byl kouzelník a účastnil se zařazování v Bradavicích, do které koleje si myslíte, že byste se vy - Tom Felton - dostal?
TF: Já, Tom Felton, bych šel určitě do Zmijozelu.

AA: A kdybyste si mohl vybrat povolání v kouzelnickém světě, jakou živnost byste rád provozoval?
TF: Já bych pravděpodobně vyráběl nějaké druhy hudebních nástrojů a prodával je v Příčné ulici.

AA: Nyní si vyberte jednu ze dvou nabízených možností. Nepřemýšlejte moc o těchto otázkách. Prostě vyberte tu možnost, která na vás působí silněji. První z nich: Hermiona Grangerová nebo Lenka Láskorádová?
TF: Lenka Láskorádová

AA: Koláčky nebo palačinky?
TF: Palačinky

AA: Fotbal nebo kriket?
TF: Kriket

AA: Akustická kytara nebo elektrická kytara?
TF: Akustická kytara

AA: Popište Toma Feltona třemi slovy.
TF: Laskavý, okouzlující a zdvořilý

AA: A na závěr, máte nějaké vzkazy pro vaše fanoušky v Indonésii a Asii?
TF: Děkuji vám za vaši podporu! Nemůžu se dočkat, až všichni uvidíte film a doufám, že si ho užijete!

AA: Díky, Tome, za tento báječný rozhovor.


potterweb.cz (překlad rozhovoru: Pride)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Koho máte nejraději z rodiny Weasleyových?

Rona 17.3% (1775)
Ginny 20.1% (2060)
Freda a George 53.3% (5467)
Percyho 1.6% (159)
Billa 2.3% (237)
Charlieho 1.9% (191)
Molly 1.8% (189)
Artura 1.7% (178)

Komentáře

1 lovi lovi | E-mail | 27. října 2009 v 16:37 | Reagovat

fakt hustý!

2 Coco Coco | 27. října 2009 v 18:35 | Reagovat

ffffffloutek,ccc!

3 MIXIE MIXIE | 9. března 2010 v 18:14 | Reagovat

HEJ MNO MEGA .JE BOŽÍ!!

4 vendulka vendulka | E-mail | 22. prosince 2010 v 16:25 | Reagovat

OMG,nemám slov fakt boží a krásnej :)))**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama